SWAT » GWO
Szkolenia GWO - Global Wind Organisation
Szkolenia GWO to kursy, które przygotowują uczestników do prac w sektorze energetyki wiatrowej. Na obecną chwilę standard GWO to dwanaście modułów które przygotowują uczestnika do uniknięcia oraz zmniejszania ryzyka związanego z zagrożeniami bezpieczeństwa w branży turbin wiatrowych Najnowsze wersje wszystkich standardów szkoleniowych GWO są wyszczególnione poniżej:
- Basic Safety Training Standard (First Aid, Manual Handling, Fire Awareness, Working at Heights, See Survival)
- Basic Technical Training Standard
- Advanced Rescue Training Standard
- Advanced Rescue Refresher Training Standard
- Enhanced First Aid Training Standard
- Enhanced First Aid Refresher Training Standard
- Blade Repair Training Standard
- Slinger Signaller/Rigger Signal Person
W naszej placówce szkoleniowej oferujemy m. in. Szkolenie GWO Basic Safety Training GWO BST to baza dla wszystkich osób wykonujących lub chcących wykonywać prace przy turbinach wiatrowych Powyższy kurs GWO BST może odbyć się w dwóch wariantach, do wyboru:
GWO offshore – 5 modułowe szkolenie dla osób wykonujących pracę na turbinach znajdujących się na morzu, zawierające moduły:
- First Aid
- Manual Handling
- Fire Awareness
- Work At Heights
- See Survival
GWO onshore – 4 modułowe szkolenie dla osób wykonujących pracę na turbinach znajdujących się na lądzie:
- First Aid
- Manual Handling
- Fire Awareness
- Work At Heights
Transport ręczny ciężarów (Manual Handling) - Celem tego modułu jest zapoznanie się z rodzajami ryzyka w miejscu pracy, konsekwencjami nieprawidłowo wykonywanych prac transportowych oraz sposobami zapobiegania sytuacjom ryzykownym. Na szkoleniu porusza się zagadnienia związane z prawidłowym podnoszeniem i przenoszeniem przedmiotów o różnej masie i gabarytach oraz ewakuacji osób poszkodowanych ze stref zagrożenia w środowisku turbiny wiatrowej.
Odbycie szkolenia GWO Manual Handling zapewnia, że:
- Uczestnicy potrafią zademonstrować podejście do rozwiązywania problemów w zakresie transportu ręcznego towarów w środowisku turbiny wiatrowej
- Uczestnicy potrafią zademonstrować techniki redukcji ryzyka związanego z transportem ręcznym ciężarów
- Uczestnicy są w stanie zidentyfikować aspekty ich zadań zawodowych, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia urazów mięśni / szkieletu
- Uczestnicy wykażą się zrozumieniem wagi wykonywania obowiązków służbowych w sposób bezpieczny i rzetelny, zgodnie z wymogami prawnymi ich geograficznego miejsca pracy
- Uczestnicy potrafią wykazać się zrozumieniem bezpiecznych praktyk ręcznego transportowania, w tym prawidłowej obsługi sprzętu
- Uczestnicy potrafią zidentyfikować oznaki i objawy urazów związanych ze złymi technikami ręcznego transportu oraz posiadają wiedzę na temat metod raportowania
Świadomość przeciwpożarowa (Fire Awareness) – zadaniem kursu jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy i umiejętności poprzez szkolenie teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy powinni umieć zapobiegać pożarom, podejmować odpowiednie decyzje podczas oceny pożaru, zarządzać ewakuacją personelu i zapewnić, że wszyscy są bezpieczni w przypadku niemożliwego do opanowania pożaru oraz powinni potrafić skutecznie ugasić początkowy pożar przy użyciu podstawowego ręcznego sprzętu gaśniczego.
Odbycie szkolenia GWO FA zapewnia, że:
- Uczestnicy zaznajomią się z wiedzą na temat rozwoju i rozprzestrzeniania się ognia.
- Uczestnicy przyswoją wiedzę na temat przyczyn pożarów w turbinach wiatrowych i związanych z tym zagrożeń.
- Uczestnicy są w stanie zidentyfikować wszelkie oznaki pożaru w otoczeniu turbiny wiatrowej.
- Uczestnicy potrafią wykazać się znajomością planów awaryjnych w środowisku turbiny wiatrowej, w tym procedur wykrywania dymu i ewakuacji.
- Uczestnicy potrafią zademonstrować prawidłowe działania w przypadku wykrycia pożaru, w tym prawidłową obsługę i gaszenie pożaru przy pomocy sprzętu gaśniczego w turbinie wiatrowej.
Praca na wysokości (Working at Heights) – Celem tego modułu jest przygotowanie uczestników, poprzez szkolenie teoretyczne i praktyczne, do korzystania z podstawowych środków ochrony indywidualnej oraz wykonywania bezpiecznych prac na wysokości oraz bezpiecznego i kompleksowego podstawowego ratownictwa z wysokości w odległym środowisku turbin wiatrowych.
Odbycie szkolenia GWO WAH zapewnia, że:
- Uczestnicy wykażą się znajomością zagrożeń związanych z pracą na wysokości, charakterystycznych dla turbin wiatrowych
- Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat aktualnego ustawodawstwa krajowego dotyczącego pracy na wysokości
- Uczestnicy są w stanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami do prawidłowego wykonania przeglądu przed użyciem, serwisu, przechowywania i prawidłowego dopasowania odpowiednich ŚOI (np. uprząż, lonże zabezpieczające przed upadkiem, lonże zabezpieczające przed upadkiem z wysokością prowadzoną i lonże ustalające pozycję podczas pracy).
- Uczestnicy potrafią zademonstrować prawidłową identyfikację ŚOI, w tym identyfikację oznaczeń w standardzie europejskim / światowym, np. uprząż, kask, lonże itp.
- Uczestnicy są w stanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami do prawidłowego wykonania przeglądu przed użyciem, serwisu, przechowywania i prawidłowego dopasowania odpowiednich ŚOI (np. uprząż, lonże zabezpieczające przed upadkiem, lonże zabezpieczające przed upadkiem z wysokością prowadzoną i lonże ustalające pozycję podczas pracy).
- Uczestnicy potrafią zademonstrować prawidłowe użycie odpowiednich ŚOI, np. uprzęży, lin zabezpieczających przed upadkiem z wysokości i sprzętu do ustalania pozycji podczas pracy. Obejmuje to prawidłową identyfikację punktów kotwiczenia i prawidłowe prowadzenie drabiny.
- Uczestnicy potrafią zademonstrować prawidłowe użycie urządzeń ewakuacyjnych.
- Uczestnicy potrafią zademonstrować, jak podejść do sytuacji ratunkowych w turbinach turbinowych i sprawnie posługiwać się sprzętem ratowniczym.
Przetrwanie na morzu (See Survival) – Celem tego kursu BST jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy i umiejętności umożliwiających bezpieczne działanie oraz podjęcie właściwych działań zapobiegawczych we wszystkich aspektach operacji morskich, od brzegu do statku instalacyjnego lub WTG i odwrotnie, zarówno podczas normalnej eksploatacji, jak i w sytuacji awaryjnej w środowisku morskiej energetyki wiatrowej, poprzez teoretyczne i praktyczne szkolenie.
Niniejszy moduł przetrwania na morzu, GWO SS, zapewnia, że:
- Uczestnicy zdobędą potrzebną wiedzę na temat organizacji miejsca i odpowiednich przepisów, aby upewnić się, że kandydaci są świadomi ról, obowiązków i zasad, które mają zastosowanie w morskich farmach wiatrowych.
- Uczestnicy zdobędą wiedzę, która pozwoli zrozumieć znaczenie prawidłowego ubioru i zachowania w środowisku morskiej farmy wiatrowej. Ponadto nauczą się wykrywać i leczyć etapy szoku termicznego, hipotermii i utonięcia związanych z ekspozycją na ciało ludzkie w środowisku morskiego wiatru.
- Uczestnicy wykażą się potrzebną wiedzą i umiejętnościami, aby w prawidłowy i bezpieczny sposób rozpoznać zalety i ograniczenia osobistego LSA i ŚOI oraz ich użytkowania. Uczestnicy potrafią wykazać się potrzebną wiedzą dotyczącą GMDSS (Global Maritime Distress and Safety Systems) oraz SAR (Search and Rescue).
- Uczestnicy wykażą się potrzebnymi umiejętnościami indywidualnie i zbiorowo, aby zwiększyć szansę na przeżycie w sytuacji awaryjnej na morzu.
- Uczestnicy zdobędą wiedzę niezbędną do rozpoznania zagrożeń i ryzyka związanego z przenoszeniem oraz uwzględnienia właściwych środków zapobiegawczych poprzez przestrzeganie procedur i stosowanie dostępnych LSA i ŚOI w prawidłowy i bezpieczny sposób
- Uczestnicy zdobędą potrzebną wiedzę, aby zapewnić bezpieczne postępowanie na instalacjach, statkach i turbinach turbinowych podczas normalnej eksploatacji oraz w przypadku sytuacji awaryjnych i ewakuacji. Uczestnicy mogą wykazać się umiejętnościami niezbędnymi do bezpiecznego przenoszenia siebie i sprzętu pomiędzy dokiem i statkiem, a turbiną i statkiem. Ponadto, aby dać uczestnikom umiejętności pomagania w sytuacjach MOB.
Każdy moduł zaczyna się od zajęć teoretycznych, które później przechodzą w zastosowanie praktyczne. Szkolenie w standardzie GWO ma ważność 24 miesiące i po tym okresie należy go odnowić pakietem GWO BSTR. Takie szkolenie również oferowane jest przez nas ośrodek Szkolenie GWO BSTR to odświeżenie wiadomości wchłoniętych ze szkolenia BST Czas trwania szkolenia GWO BSTR to 4 -5 dniowy trening. Można go odbyć również w wersji offshore jak i onshore Cena szkolenia GWO uzależniona jest od wybranego przez uczestnika zakresu. Aby uzyskać odpowiedz ile wynosi cena szkolenia GWO zapraszamy do kontaku w celu ustalenia zakresu i przygotowania oferty Terminy szkoleń GWO w naszym ośrodku są ogłoszone w zakładce wydarzenia. Szkolenia prowadzimy w systemie ciągłym również dla grup zamkniętych.